Bizi Takip Edin!
SKY
SENİN KARİYER YOLUN!
SKY programımıza öğrenim hayatı ile birlikte şirketimizde deneyim ve vizyon kazanmak isteyen, üniversitelerin ilgili bölümlerinin 3. ve 4. Sınıflarında eğitim gören öğrencilerin başvurabildiği bir staj programıdır.
SKY STAJYER MÜHENDİS PROGRAMI
2019-2020 SKY Stajyer Mühendis Programımızın başvuruları kapanmıştır. 2020-2021 başvuru döneminden haberdar olmak için e-posta adresinizi kaydedin.
GELECEĞE BİZİMLE
YÖN VERMEYE HAZIRMISIN?

SKY programımız, şirketimizde deneyim ve vizyon kazanarak kendini geliştirmek isteyen, üniversitelerin ilgili bölümlerinde 3. ve 4. sınıf öğrencisi olarak eğitim gören kişilerin başvuru yapabildiği bir staj programıdır.

Stajyer mühendis olarak SKY programına seçilen stajyer çalışma arkadaşlarımız haftada en az 1 gün bizimle beraber çalışacaklar.

Ailemizin bir parçası olacak olan arkadaşlarımız görev süreleri boyunca TUSAŞ çalışanı olarak ücret alacaklar.

Çalışma arkadaşlarımızın sigortaları eğitim aldıkları üniversiteleri tarafından yapılacaktır.

Kariyerine güzel bir başlangıç yaparak, kendisini geliştirmek isteyen gözü yükseklerde olan stajyer adaylarımızı, önemli projelerde hep birlikte yer almak için bekliyoruz.

SKY INT; lisans/yüksek lisansını yurt dışında sürdüren veya mezun olan mühendislere, Türkiye’nin savunma sanayisini geliştirmek amacıyla sürdürülen millî projelerde yer alma fırsatı sağlayan staj programıdır.

Stajyer mühendis olarak programa seçilen çalışma arkadaşlarımız haftanın 5 günü bizimle beraber tam zamanlı olarak çalışacaklar.

SKY KATILIMCILARIMIZA SAĞLANAN HAKLAR
 • Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin, ülkemizin savunma sanayinde dışa bağımlılığını azaltma hamlelerine doğrudan katkı sağlayan millî projelerine yakından tanıklık etme olanağı sunan programımız, okullarda edindiğiniz teorik altyapının pratik uygulamalarla güçlendirilmesinde de önemli bir rol oynayacak.
 • Stajyer mühendis olarak aramıza katılacak arkadaşlarımız önce oryantasyon sürecine dâhil edilecek, oryantasyon eğitimlerini tamamlamalarının ardından da ilgi ve uzmanlık alanlarına göre belirlenen bölümlerde stajlarına başlayacaklar. Her bir stajyerimize uzman mühendislerimiz mentörlük sağlayacak.
SKY KATILIMCILARIMIZA SAĞLANAN OLANAKLAR
 • ULAŞIM

  Şehir dışından katılacak stajyerlerimizin ulaşım masrafları karşılanacaktır.

 • KONAKLAMA

  Konaklama talep eden stajyerlerimize ücretsiz konaklama imkânı sağlanacaktır.

 • AYLIK ÜCRET

  Stajyerimize aylık ücret ödenecektir.

 • SİGORTA

  Stajyerlerimize genel sağlık sigortası üniversiteleri tarafından yapılmaktadır.

 • ŞEHİR İÇİ SERVİS HİZMETİ

  Konaklama yeri ve şirket arasında servis hizmeti sunulacaktır.

 • YEME-İÇME

  Şirketimizin yemekhane hizmetinden stajyerlerimiz de yararlanabilecektir.

TÜRK HAVACILIK UZAY SANAYİ ÜRÜNLERİ
MMU
MİLLİ MUHARİP UÇAK

5+ Nesil Çok Rollü Savaş Uçağı olan Milli Muharip Uçak, hem Hava-Kara, hem de Hava-Hava muharebelerinin gereksinimleri için üstün kabiliyetler sağlamaktadır. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin, yüksek hayatta kalma kabiliyetine haiz, güçlü ve atik platformu Milli Muharip Uçak, sahip olduğu akıllı ve güçlü savaş kabiliyetleri ile tam bir savaşçıdır.

Ürünü İncele
AKSUNGUR
YÜKSEK FAYDALI YÜK KAPASİTELİ İHA

ANKA-AKSUNGUR İHA Sistemi; gündüz/gece İstihbarat, Gözetleme, Keşif ve Taarruz Görevleri’ni EO/IR, SAR ve SIGINT faydalı yükleri ve çeşitli havadan yere silahlarla icra eden Orta İrtifa Uzun Havada Kalışlı bir İnsansız Hava Aracı Sistemidir.

ANKA-AKSUNGUR 40000 ft’e kadar uzun süreli operasyonlara imkan veren iki adet çift turboşarjlı dizel PD-170 motoruna sahiptir.

Ürünü İncele
ANKA
MUHAREBE KOŞULLARINDA KENDİNİ KANITLAMIŞ İHA SİSTEMİ

ANKA gelişmiş Orta İrtifa Uzun Havada Kalışlı insansız hava aracı, bulundurduğu yüksek teknoloji faydalı yükleri ile tüm hava keşifleri, hedef tespit / tanımlama ve istihbarat misyonlarında gece gündüz koşullarında görev yapmakta olup, otomatik iniş-kalkış da dâhil otonom uçuş özelliklerine sahiptir.

Ürünü İncele
GÖKBEY
GENEL MAKSAT HELİKOPTERİ

GÖKBEY, yalnızca günümüzün değil, aynı zamanda geleceğin operasyonel gereksinimleri de göz önünde bulundurarak, gelişmiş aviyoniklerle üstün performans ve kullanım kalitesi için tasarlanmıştır. Yüksek yük kapasitesine sahip geniş kabin alanı ile GÖKBEY, dünyanın dört bir yanındaki sivil ve askeri kullanıcıların, muhtelif görev profillerinin icrası için kolaylıkla konfigüre edilebilmektedir.

Ürünü İncele
AĞIR SINIF TAARRUZ HELİKOPTERİ

TUSAŞ ana yükleniciliğinde, özgün olarak geliştirilen yüksek mühimmat taşıma kapasitesine sahip Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri, sıcak hava ve yüksek irtifa, gece/ gündüz ve buzlanma koşulları dahil tüm zorlayıcı görevleri gerçekleştirmek üzere tasarlanmaktadır.

Ürünü İncele
T129 ATAK
TAARRUZ VE TAKTİK KEŞİF HELİKOPTERİ

Gelişmiş chaff/flare Karşı Tedbir Sistemi (CMDS), radar ve IR (Kızılötesi) sinyal bozma kabiliyetiyle gelişmiş kendini koruma özelliği ve Elektronik Harp (EW) işlemcisi, Radar İkaz Alıcısı (RWR), Lazer İkaz Sistemi (LWS), Füze İkaz Sistemi (MWS) dahil olmak üzere son teknoloji entegre Hava Aracı Hayatta Kalma Teçhizatı ile savaş alanında maksimuma çıkarılmış yüksek güvenlik.

Ürünü İncele
HÜRJET
JET EĞİTİM VE HAFİF TAARRUZ UÇAĞI

Tek motorlu ve tandem kokpitli HÜRJET Jet Eğitim ve Hafif Taarruz Uçağı, üstün performans özellikleri ile modern savaş uçağı eğitiminde kritik bir rol oynamak üzere tasarlanmıştır.

Silahlı HÜRJET, geniş görev yelpazesi ve üstün faydalı yük kapasitesi ile muharebe alanlarında önemli bir güç unsurudur.

Ürünü İncele
HÜRKUŞ
GENİŞ EĞİTİM & HAFİF TAARRUZ UÇAĞI

Tandem oturma düzenli, alçak kanatlı, tek motorlu, turboprop eğitim uçağı HÜRKUŞ, temel eğitim ve savaş uçağı dönüşümü arasındaki tüm eğitim kademelerinde kullanılmak ve zorlu operasyonlarda yakın hava desteği görevlerini yerine getirmek üzere, yeni nesil gelişmiş eğitim ve hafif taarruz uçağı olarak üstün performans sağlaması amacıyla tasarlanmıştır.

Ürünü İncele
GÖKTÜRK-2
YER GÖZLEM VE KEŞİF UYDUSU

Türk mühendisler tarafından tasarlanan ve 2012 yılında fırlatma operasyonu gerçekleştirilen GÖKTÜRK-2; Türkiye’nin özgün olarak geliştirdiği ilk yüksek çözünürlüklü yer gözlem uydusudur. TÜBİTAK Kamu Kurumları Araştırma Geliştirme Projeleri Destekleme Programı (SAVTAG-1007) kapsamında GÖKTÜRK-2 Projesi Sözleşmesi; T.C. Milli Savunma Bakanlığı, TÜBİTAK Başkanlığı, TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. ve TÜBİTAK UZAY İş Ortaklığı arasında 13 Nisan 2007 tarihinde imzalanmasının ardından 1 Mayıs 2007 tarihinde yürürlüğe konulmuştur. GÖKTÜRK-2 Sistemine ilişkin tasarım, üretim ve test süreçlerindeki tüm mühendislik faaliyetleri milli olarak gerçekleştirilmiştir.

Ürünü İncele
A400M
ATLAS STRATEJİK NAKLİYE UÇAĞI

Üretilecek olan tüm A400M uçakları için, Ön Orta Gövde, Arka Gövde Üst Bölümü, Paraşütçü Kapıları, Acil Çıkış Kapısı, Arka Üst Kaçış Kapağı, Kuyruk Konisi, Kanatçık (Aileron) ve Sürat Frenleri'nin (Spoiler) komponentlerinin tasarım ve üretimini işlemlerini kapsamaktadır. Yapısal komponentlere ilaveten, A400M Uçağının tüm iç ve dış aydınlatma sistemleri (kokpit hariç) ile atık/temiz su sistemlerinin birinci derece tasarım ve tedarik sorumluluğu da Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından üstlenilmiştir.

Ürünü İncele
Tüm ürün ve projelerimizi inceleyin
SIKÇA SORULAN SORULAR